ارس پن - تولید کننده بهترین در و پنجره دو جداره و UPVC -پنجره و پنجره دو جداره چیست ؟
http://araspen.ir
پنجره و پنجره دو جداره چیست ؟

پنجره و پنجره دو جداره چیست ؟

همان گونه که می دانید در حقیقت پنجره یک ورودی در وسیله نقلیه، در یا دیوار بوده که از آن برای عبور نور استفاده می گردد. عموما پنجره ها دارای شیشه هایی مات یا شفاف بوده و به وسیله چارچوب یا فریم در محل خود قرار می گیرند. بسیاری از پنجره های شیشه دار برای تهویه باز نگاه داشته شده و بسیار نیز برای جلوگیری از ورود آلودگی هوا و یا آلودگی صوتی بسته نگاه داشته می گردند. این پنجره از گذشته تا به امروز، جدا از بحث عبور نور یا ورود هوا یکی از عوامل زیبایی در هنر معماری و ساخت و ساز به شمار می روند. از این رو تا به امروز با گسترش و توسعه صنعت، انواع مختلفی از آن همانند پنجره دو جداره یا پنجره upvc تولید گردیده است.

قیمت پنجره لولایی دو حالته

درب و پنجره آلومینیوم و مصارف آن در ساختمان های جدید

از جمله عوامل مهم در افزایش ضریب هدررفت انرژی در بناها و ساختمان ها، استفاده از درب و پنجره های نامناسب می باشد. درب و پنجره ها، راه های نفوذ رطوبت، حرارت و هوا به ساختمان بوده و دقت در انتخاب آنها، تا مقدار زیادی در هزینه های بعدی صرفه جویی می کند. یکی از بهترین انواع پنجره عایق حرارت که می توان در ساختمان ها از آن استفاده نمود، پنجره آلومینیوم ترمال بریک می باشد. یکی از ویژگی های پنجره های آلومینیومی، ضریب انتقال حرارت بالا در این پنجره ها می باشد. از همین رو برای اتصال قطعات آلومینیوم در این درب و پنجره ها، از نوارهایی از جنس پلی آمید استفاده می شود. پنجره های آلومینیومی دوجداره یکی از بهترین انواع عایق های صوت و دما می باشند که کاربرد گسترده ای در دفاتر اداری و منازل مسکونی دارند.

مزایای استفاده از پنجره آلومینیوم در بازشوها

یکی از مهمترین مزایای پنجره های آلومینیومی، عایق بندی بسیار مناسب این در و پنجره ها، به دلیل استفاده از لایه های متعدد عایق بین پروفیل های آلومینیوم می باشد. به خصوص، در مورد پنجره های ترمال برک که شیشه دوجداره را در لایه های وسطی قرار می دهند، نفوذپذیری حرارتی و صوتی به میزان قابل  توجهی .کاهش می یابد. شما میتوانید لیست قیمت درب و پنجره آلومینیومی را در سایت ارس پن مشاهده نمایید.

پنجره UPVC چیست؟

برای این که بدانیم که پنجره یو پی وی سی (UPVC) چیست، ابتدا می بایست خود ماده ی «یو پی وی سی» را مطالعه نماییم. لازم به ذکر است که یو پی وی سی (UPVC) مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinyl Chloride بوده و از گروه مواد مصنوعی محسوب می گردد.

پنجره با لولای تک حالته

این ماده اولین بار در سال ۱۹۱۲ تولید آزمایشگاهی شد و به علت خواص فوق العاده اش به شدت در صنعت درب و پنجره سازی مورد استفاده قرار گرفت. درب و پنجره UPVC ویژگی های خاصی داشت که آن را از سایر متریال ها ازجمله آهن، چوب و آلومینیوم متمایز می کرد. به طوری که در بسیاری از بازارها توانست جایگزین این متریال گردد. به همین جهت از اواخر دهه ۵۰ در حدفاصل شهرستان های رشت و بندر انزلی اولین واحد تولید پروفیل UPVC احداث گردید و تا به امروز رو به گسترش و رشد دارد.

مزایای استفاده از درب و پنجره UPVC و پنجره ترمال بریک چیست؟

به طور کلی متریال UPVC مزایای فوق العاده ای داشته و دلیل متداول شدن آن نیز همین مزایای گسترده اش است. به طور مثال برای اتصال قطعات مختلف درب یا پنجره معمولی، معمولا از بست های مکانیکی برای اتصال قطعات مختلف استفاده می گردد. هم چنین تعداد ۳ عدد یا بیشتر از ورقه های فلزی برای اتصال به همدیگر پیچ می شوند. این امر موجب می گردد که حتی اگر پیچ ها از جنس فولاد ضدزنگ باشند، بر اثر ایجاد واکنش گالوانیک در درازمدت پنجره دو جداره از هم بپاشد و یا از ظاهر بیفتد. در حالی که در محصولات یو پی وی سی به هیچ عنوان این گونه مشکلات مشاهده نمی گردد.

دلیل این امر نیز آن است که محصولات UPVC به علت جوش خوردن و گداخته شدن با گرما و چسبیده شدن به هم با فشار قوی، در مقایسه با بست های مکانیکی قاب ها دارای مقاومت بسیار بیش تری هستند.

با این حال اگر بخواهیم مزایای استفاده از درب و پنجره های UPVC که خود نوعی از درب و پنجره آلومینیوم هستند را به صورت لیست وار ارائه دهیم، می توانیم موارد زیر را یادآور گردیم:

۱- استحکام فوق العاده و وزن سبک: متریال یو پی وی سی دارای قدرت مکانیکی بالا بوده و در عین حال سبک و مستحکم در برابر سایش است.

۲- سهولت در نصب: یو پی وی سی از جمله متریال هایی است که به سادگی شکل گرفته، بریده شده، جوش داده شده و نیز متصل می گردد.

۳- ضدحریق بودن: یو پی وی سی به سختی مشتعل گشته و هنگامی که عامل حرارت خاموش گردد دیگر نمی سوزد. لذا از این لحاظ در مقایسه با انواع پلاستیک از لحاظ اشتعال و دودزا بودن بسیار کم خطر است.

۴- پایداری و ثبات: یو پی وی سی در برابر فساد شیمیایی، پوسیدگی، تغییر رنگ، ضربه و سایش به شدت مقاوم بوده و عمر بسیار زیادی دارد.

۵- عایق بودن: این متریال عایق جریان الکتریکی است. هم چنین صوت از آن بسیار کم تر عبور نموده و درب و پنجره های یو پی وی سی عایق مناسبی برای صوت نیز محسوب می گردند.

۶- مانع نفوذ گرد و غبار و آلودگی ها به علت درزگیری کامل

۷- کاهش دهنده سرمایه گذاری اولیه و استهلاک سیستم گرمایشی ساختمان به علت جلوگیری از اتلاف انرژی

۸- تنوع اشکال بازشو و شکل پذیری متناسب با معماری و فضای ساختمان

۹- حفاظت از محیط زیست از طریق بازیافت و قابلیت استفاده در صنایع دیگر

۱۰- قابلیت تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه در داخل یو پی وی سی

۱۱- عدم احتیاج به سرویس مکرر (رنگ آمیزی، تعویض و …)

همچنین در درب و پنجره های ترمال بریک از دو پروفیل آلومینیوم متصل شده به وسیله یک تیغه پلی آمید استفاده می شود. در واقع ماده پلی آمید از انتقال حرارت بین دو مقطع آلومینیومی جلوگیری می کند. اصطلاح ترمال برک نیز به دلیل بروز پدیده شکست حرارتی بین دو مقطع استفاده می شود. از جمله مزایای پروفیل های ترمال بریک می توان به مقاومت این درب و پنجره ها در برابر ضربه و مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش نور خورشید و ماندگاری بالای این پروفیل ها اشاره کرد.

قیمت پنجره UPVC متری چقدر است؟

قیمت پنجره یو پی وی سی (UPVC) شاید به عنوان یکی از جنجالی ترین مباحث در دنیای درب و پنجره یو پی وی سی قلمداد می گردد. بسیاری به ارائه قیمت این پنجره بر اساس متر مربع پرداخته و بسیاری دیگر نیز این قیمت ها را به علت سودجویی عده ای خاص می دانند.

پنجره دو جداره

نکته ی بسیار مهمی که بایستی در مورد قیمت پنجره UPVC به آن توجه نمود، نوع پروفیل (وین تک، ویستابست، فیرات و یا غیره) و هم چنین یراق آلات مصرفی و نوع شیشه (دوجداره یا سه جداره) است.

علت اختلاف بسیار زیاد در قیمت پنجره UPVC، بیشتر بحث پروفیل و یراق مصرفی است. به عنوان مثال دو پنجره یو پی وی سی ممکن است مساحت یکسانی به متر مربع داشته باشند، اما در عین حال یکی ساده و بدون بازشو باشد و دیگری بازشوی دوحالته داشته باشند. ( یعنی هم به صورت افقی باز شود و هم به صورت عمودی)

طبیعی است که هرچه تعداد بازشو و حالات باز شدن بیشتر باشد، مصرف پروفیل و یراق آلات مصرفی به تبع آن بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بالاتر خواهد رفت.

برای درک بهتر این موضوع به دو شکل زیر دقت کنید:

پنجره های فوق هر دو دارای مساحت برابر بوده و اگر مبنا را متر مربع قرار دهیم، بایستی هر دو پنجره دو جداره با یک قیمت قابل انجام باشند. اما این در حالی است که پنجره دو جداره شماره ۲ پروفیل و یراق آلات بیشتری نسبت به شکل ۱ مصرف نموده و بایستی قیمت آن بیشتر باشد. بنابراین به هیچ عنوان نمی توان قیمت پنجره UPVC را به صورت متر مربعی سنجید.

۱- صرفه جویی در مصرف انرژی با درب و پنجره های ترمال بریک

آماری که توسط سازمان بهینه سازی مصرف سوخت انتشار یافته است، نشان دهنده آن است که به طور متوسط نزدیک به ۱۰% از سطوح خارجی بنا ها به درب و پنجره اختصاص یافته است و از این مقدار، حدود ۷۰% (یا بیشتر در مواردی که از شیشه های فریم لس استفاده شود) توسط شیشه پوشانده می شود و حدود ۳۰% باقیمانده متعلق به پروفیل ها می باشد. طبق این آمار، درب و پنجره های با سیستم ترمال برک به طور میانگین حدود ۳۴% به کاهش اتلاف انرژی گرمایی و برودتی در فصول سرد و گرم سال کمک می کند. همچنین مصرف سوخت و هزینه های اولیه ساخت تأسیسات ساختمان نیز در کنار آلودگی صوتی، به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

۲- منظور از نمای فریم لس چیست؟

یکی از سازه های اصلی در هر ساختمان، شیشه است. مدتی است که استفاده از شیشه های رفلکس در ساختمان ها و برج های بلند بسیار مرسوم شده است. در واقع برج ها و ساختمان هایی که دارای نمای شیشه ای می باشند، علاوه بر اینکه ظاهر چشمگیری دارند، نورگیر تر بوده و روشنایی بیشتری را به داخل ساختمان ها می رسانند. آلودگی صوتی در سطح شهرها باعث شده است تا بسیاری از سازندگان ساختمانی، به فکر استفاده از شیشه های چند لایه و دو یا سه جداره بیفتند. ظهور و استفاده از شیشه های با نمای فریم لس نیز در راستای گسترش اهداف زیبایی و کاربر پسندی نماهای شیشه ای ساختمان ها بوده است.

راه مقایسه قیمت در ارائه دهندگان پنجره یو پی وی سی چیست؟

بنابر نکته ای که گفته شد، اگر شما قصد دارید که برای پنجره یو پی وی سی قیمت بگیرید، ابتدا بایستی درباره طرح خود، یعنی ابعاد پنجره، تعداد بازشو و حالات باز شدن تصمیم قطعی بگیرید. هم چنین انتخاب کنید که چه نوع شیشه ای (دوجداره یا سه جداره) می خواهید انتخاب نمایید. سپس می بایست با داشتن این طرح و شرح آن برای ارائه دهندگان و فروشندگان درب و پنجره UPVC از آن ها قیمت بگیرید.

شکل مناسب پنجره یو پی وی سی را چگونه انتخاب نماییم؟

مسئله انتخاب شکل مناسب برای پنجره یو پی وی سی کاملا بستگی به سلیقه و محل به کارگیری آن دارد. برای انتخاب شکل بایستی سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا در این پنجره دو جداره نیاز به بازشو داریم؟
  • آیا می خواهیم حالات باز شدن متفاوت باشد؟
  • ابعاد دلخواه پنجره ما بایستی چقدر باشد ؟
  • آیا این پنجره با سایر پنجره ها و اجزای محیط هماهنگی دارد ؟

و سپس بر اساس پاسختان به این سوالات، می توانید پنجره دو جداره دلخواه خود را انتخاب نمایید. با این حال اگر هیچ ایده ای نسبت به انواع پنجره ندارید، شکل زیر می تواند در دادن ایده ی کلی به شمال کمک نماید. خطوط قرمز، حالت باز شدن را نشان می دهد:

 

مدل پنجره یو پی وی سی

عزیزان زیادی درباره مدل پنجره UPVC سوال کرده بودند. بایستی خاطرنشان کنیم که مدل های پنجره یو پی وی سی در بازار بسیار متنوع بوده و بسته به کاربری شما متفاوت است. با این همه در ادامه تصاویر مختلفی آورده شده که می توانید از آن ها ایده بگیرید:

قیمت پنجره لولایی دو حالته

پنجره لولایی دو حالته

مزایای گالوانیزه کردن پنجره

تفاوت لولای تک حالته و دو حالته

برش پنجره قدیمی

شیشه دوجداره دکوراتیو

انواع دیگر درب و پنجره آلومینیوم را در مقاله ای دیگر به صورت مفصل بررسی خواهیم نمود.


ارسال شده در تاریخ ۱۳۹۷ بيست و ششم شهريور ساعت 12:00 AM توسط araspenارسال نظر
  Powered By NoteAhang , The Iranian Virtual Music Society
Persian Music Community
 
ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان